ENEN
Tüm Kategoriler

Haberler

Buradasınız : Ana Sayfa > Haberler > Haberler

Petrol ve Gaz Operasyonlarında Boğulma Nedir?

Zaman: 2022-02-22 Hitler: 85

图片 2

Çoğu petrol ve gaz üretim tesisi, kuyulardan üretilen sıvıların akışını kontrol etmek için jikle olarak bilinen bir cihaz kullanır. Tipik olarak, hat ısıtıcıları ve kuyu sahası ayırıcıları gibi ekipmanlarda bir jikle bulunur. Sıvılar içinden akarken basıncı düşürmeye yardımcı olan boğucu fasulye adı verilen küçük bir açıklığa sahiptir. Jikle, sıvılardaki kum parçacıkları şeklindeki aşındırıcı bir hizmeti işlemek için tasarlanmıştır. Şok, parçaları ve türleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Şok Valfi nedir?
Bir petrol sahası ısıtıcısındaki, kuyu sahası ayırıcısındaki ve diğer petrol ve gaz ekipmanındaki kısma valfi, pozitif kısma benzer. Kaput tertibatının yerini alır ve bir tapa tertibatı ve çekirdeğe oturan ayarlanabilir yükselen gövde ile birlikte gelir. Bu, operatörün işlemin gereksinimlerine göre basıncı ve akışı ayarlamasını sağlar. Ayarlanabilir jikle valfleri tipik olarak manuel veya otomatik valf gövdesi operatörüyle birlikte gelir ve esneklikleri nedeniyle daha yaygındır.

Bir Şok Vanasında Fasulye Boyutu
Çelik veya diğer dayanıklı malzemeler kullanılarak yapılan choke bean, hassas bir çapta hazırlanmış, değiştirilebilir bir çekirdek veya ektir. Çeşitli boyutlarda gelir ve sıvıların içinden geçtiği boğucuyu oluşturur.

Şok Vana Çeşitleri
İğne ve Koltuk Şok

Bu, çekirdeğe oturan koni şeklinde bir tıkaçtan oluşan pozitif bobinin en basit varyasyonudur. Yükselen bir gövde ve el çarkı ile birlikte gelir.

Fiş ve Kafes Şok
Bu, tipik olarak, portlu kafesin iç çapındaki sıvı akışını kısmak için kontrol bileşeni olarak tapayı kullanır. Kafesteki portlar, farklı amaçlar için akış ve kontrol kapasitesinin en uygun kombinasyonunu sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.

Sıcak kategoriler