ENEN
Tüm Kategoriler

Haberler

Buradasınız : Ana Sayfa > Haberler > Haberler

Tungsten Karbür nedir?

Zaman: 2022-02-22 Hitler: 53

Tungsten karbürün teorik karbon içeriği %6.128'dir (atomik %50). Tungsten karbürün karbon içeriği teorik karbon içeriğinden daha büyük olduğunda, tungsten karbürde serbest karbon (WC+C) ortaya çıkar ve serbest karbonun varlığı sinterleme sırasında çevredeki karbonizasyonu yapar. Tungsten taneleri büyür ve düzensiz semente karbür tanecikleri oluşur; tungsten karbür genellikle yüksek bileşik karbon (≥6.07%) serbest karbon (≤0.05%) gerektirir ve toplam karbon, semente karbürün üretim sürecine ve uygulama aralığına bağlıdır.

图片 1

Farklı amaçlar için semente karbüre göre tungsten karbür WC'nin parçacık boyutunda semente karbürün gereksinimleri, farklı tungsten karbür parçacık boyutları kullanın; keskin uçlu V-CUT bıçağı vb. gibi sinterlenmiş karbür kesici aletler, bitirme alaşımı ultra ince İnce taneli tungsten karbürden yapılmıştır; orta taneli tungsten karbür, kaba işleme alaşımları için kullanılır; orta iri taneli tungsten karbür, yerçekimi kesme ve ağır hizmet kesme alaşımları için hammadde olarak kullanılır.

İri taneli tungsten karbür, yüksek kaya sertliği ve büyük darbe yükü olan madencilik aletleri için kullanılır; orta taneli tungsten karbür, kayanın küçük darbe ve küçük darbe yüküne sahip olduğu durumlarda aşınmaya dayanıklı parçalar için hammadde olarak kullanılır; aşınma direnci, sıkıştırma direnci ve yüzey kalitesi vurgulandığında, hammadde olarak ultra ince sub-fine İnce ve orta taneli tungsten karbür kullanılır; darbeye dayanıklı aletler esas olarak orta ve kaba taneli tungsten karbürden yapılır.

Depolama: Serin ve kuru bir depoda saklanmalıdır. Taşıma sırasında ambalaj kutusu bozulmadan muhafaza edilmeli, yağmurdan ve güneş ışığından korunmalıdır.

Paketleme, depolama ve nakliye: Ürün, polietilen plastik torbalarla kaplı demir bidonlarda (plastik bidonlar) paketlenir ve her bir torbanın net ağırlığı 50 kg'ı geçmemelidir. Dış ambalaj tamburunda "nem geçirmez" ve "yukarı doğru" kelimeleri gösterilmelidir. Ürün serin ve kuru bir depoda saklanmalıdır. Taşıma sırasında ambalaj kabının iyi durumda olmasına dikkat edin ve yağmur ve güneş ışığına maruz kalmasını önleyin.

Kullanım Alanları:
1. Yüksek hızlı kesme tornalama aletleri, fırın yapısal malzemeleri, jet motoru bileşenleri, metal seramik malzemeler, dirençli ısıtma elemanları vb. Olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.
2. Kesici aletler, aşınmaya dayanıklı parçalar, bakır, kobalt ve bizmut gibi metaller için eritme potaları ve aşınmaya dayanıklı yarı iletken filmler üretmek için kullanılır.
3. Süper sert alet malzemesi ve aşınmaya dayanıklı malzeme olarak kullanılır. Birçok karbür ile katı çözeltiler oluşturabilir. WC-TiC-Co karbür takımlar yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca NbC-C ve TaC-C üçlü sistem karbürleri için modifiye katkı maddesi olarak da kullanılabilir, bu sadece sinterleme sıcaklığını düşürmekle kalmaz, aynı zamanda mükemmel özellikleri de korur ve havacılık malzemeleri olarak kullanılabilir.
4. Tungsten karbür (WC[9]) tozu, indirgeyici bir atmosferde 3-1400℃ yüksek sıcaklıkta tungsten anhidrit (WO1600) ve grafit kullanılarak sentezlenir. Yoğun seramik ürünler, sıcak pres sinterleme veya sıcak izostatik pres sinterleme ile elde edilebilir.

Sıcak kategoriler